image 1x1 girl

2

4-1x2

5-2x1

6-1x1

8-1x1

10-1x1

Ebru – māksla uz ūdens virsmas

Vai zinājāt, ka var zīmēt un gleznot uz ūdens virsmas? Izrādās, tas ir iespējams. Šo gleznošanas tehniku sauc Ebru. Ebru ir ekskluzīva, vienreizēja, brīnumaina seno persiešu radīta māksla, kas neatstās vienaldzīgus ne bērnus, ne vecākus.
Ebru tehnika nav nekas cits kā zīmējumi uz ūdens virsmas. Zīmējums tiek veidots ar krāsām, kuras neizšķīst ūdenī, bet paliek uz ūdens virsmas. Krāsas nesaplūst savā starpā un veido neatkārtojamus ornamentus. Kad zīmējums gatavs, var paņemt papīra lapu un uzmanīgi uzklāt to uz zīmējuma. Jānogaida dažas sekundes, tad lapu, uzmanīgi paņemot aiz malām un ļaujot ūdenim notecēt, noņem no zīmējuma un noliek uz horizontālas virsmas un ļauj nožūt. Katrs zīmējums uz ūdens ir vienreizējs, tikpat unikāls kā mūsu mainīgā dzīve, līdz ar to tas nekad neatkārtosies un katru reizi tiks radīts kas jauns.

 

Publikācijas

MISTISKĀS KAVALĪ MŪZIKAS KONCERTS

Pirmo reizi Latvijā, īsi pirms Starptautiskā Austrumu mākslas un mūzikas festivāla “RUMI FEST’’, kas risināsies Rīgā no 18. augusta līdz 23. novembrim, notiks mistiskās sūfiju mūzikas izpildītāju, kavalī (qawwali), koncerts.

Lasīt tālāk

EBRU Šova

Ebru - uz ūdens dejojošo krāsu māksla - pastāv jau daudzus gadsimtus. Ebru rašanās vēsture ir noslēpumā tīta, tās avoti meklējami senās sūfiju tradīcijās.

Apceļojot Turciju, mums radās iespēja apgūt ebru tehniku un pieskarties senajai sūfiju papīra marmorēšanas mākslai. Šīs mākslas iedvesmoti, piedāvājam jūsu uzmanībai ebru šovu - Visuma mūzikas un ūdens stihijas apvienojumu, divu nepārtrauktā kustībā esošu pasauļu savienojumu, kas pārsteidzošā veidā ataino mūžības un dievišķā skaistuma būtību.

Apvienojot iedvesmu un ritmu, mūzikas balss plūst skaņu daudzveidībā, bet ūdens - dzīvības avots - krāsās, kas, saplūstot vienotā veselumā, dīvainos rakstos pauž visdziļākās domas un jūtas, paverot ceļu to izpausmei.

Video Galerija

Эбру Шоу
Эбру Шоу
Эбру Шоу
Эбру Шоу
Эбру Шоу
Эбру Шоу
Эбру Шоу

Sūfiju vakars "Mīlestības atmoda"

Dārgie draugi!

Aicinām jūs 12. martā plkst. 15:00 uz sūfiju vakaru "Mīlestības atmoda"
Pavasaris ir attīrīšanās, dabas uzplaukuma un, protams, arī dzīves pārmaiņu laiks. Mēs visi esam neatņemama pasaules sastāvdaļa, tās pasaules, kurā savienojas Māksla, Mūzika, Dzīve un Mīlestība. Šis sūfiju vakars ar mūzikas, dzejas un krāsu līdzekļiem pavērs lielā Visuma noslēpuma - Mīlestības pamodišanās noslēpuma plīvuru.

Lasīt tālāk