image 1x1 girl

2

4-1x2

5-2x1

6-1x1

8-1x1

10-1x1

Ebru – māksla uz ūdens virsmas

Vai zinājāt, ka var zīmēt un gleznot uz ūdens virsmas? Izrādās, tas ir iespējams. Šo gleznošanas tehniku sauc Ebru. Ebru ir ekskluzīva, vienreizēja, brīnumaina seno persiešu radīta māksla, kas neatstās vienaldzīgus ne bērnus, ne vecākus.
Ebru tehnika nav nekas cits kā zīmējumi uz ūdens virsmas. Zīmējums tiek veidots ar krāsām, kuras neizšķīst ūdenī, bet paliek uz ūdens virsmas. Krāsas nesaplūst savā starpā un veido neatkārtojamus ornamentus. Kad zīmējums gatavs, var paņemt papīra lapu un uzmanīgi uzklāt to uz zīmējuma. Jānogaida dažas sekundes, tad lapu, uzmanīgi paņemot aiz malām un ļaujot ūdenim notecēt, noņem no zīmējuma un noliek uz horizontālas virsmas un ļauj nožūt. Katrs zīmējums uz ūdens ir vienreizējs, tikpat unikāls kā mūsu mainīgā dzīve, līdz ar to tas nekad neatkārtosies un katru reizi tiks radīts kas jauns.

 

Publikācijas

MISTISKĀS KAVALĪ MŪZIKAS KONCERTS

Pirmo reizi Latvijā, īsi pirms Starptautiskā Austrumu mākslas un mūzikas festivāla “RUMI FEST’’, kas risināsies Rīgā no 18. augusta līdz 23. novembrim, notiks mistiskās sūfiju mūzikas izpildītāju, kavalī (qawwali), koncerts.

Lasīt tālāk